Katarzyna Laszczak

Katarzyna Laszczak

Redaktor online w Polska Press GrupiePortal i.pl

209 materiałów

Jako redaktorka pracuję od około 20 lat. Początkowo zajmowałam się głównie tematyką związaną z branżą budowlaną oraz wykończeniem wnętrz i te tematy zajmują mnie do dziś, natomiast od lat moją pasją – i obecnym głównym zakresem moich działań – jest wszystko, co wiąże się z uprawą i pielęgnacją roślin oraz prowadzeniem ogrodu.

Szczególnie bliska jest mi filozofia ogrodów naturalnych, takich, które są w zgodzie z miejscem, gdzie powstają i są częścią otaczającej przyrody. Ale to nie znaczy, że rośliny bardziej egzotyczne są mi obce. W naszych ogrodach i domach jest miejsce na przeróżne gatunki, które uwielbiam przedstawiać w serwisie regiodom.pl., np.:

Zarówno uprawa, jak i poznawanie roślin dostarcza mi wiele radości – i staram się, aby przyjemności obcowania z roślinami, ich urodą i zaletami, doświadczali również Czytelnicy. Ciągle zgłębiam „tajemnice przyrody” i chętnie wyszukuję oraz dzielę się także mniej typowymi, a bardziej naturalnymi sposobami na pielęgnację roślin i prowadzenie ogrodu w możliwie łatwy oraz ekologiczny sposób. Jednocześnie zwracam uwagę na rzetelność materiałów i przestrzegam przed bezkrytycznym traktowaniem różnych porad, zgodnie z zasadą, że „diabeł tkwi w szczegółach”, np.:

Staram się także dostarczać Czytelnikom praktycznej wiedzy na temat sezonowych prac i problemów oraz sposobów na otoczenie się roślinami również niewielkim nakładem kosztów, np.:

Jak trafiłam do serwisu regiodom.pl?

W wydawnictwie Polska Press Grupa pracuję od 2013 roku. Początkowo koncentrowałam się na tematyce budowlanej i wnętrzarskiej, co wiązało się z wieloletnim doświadczeniem redaktorskim w tej dziedzinie. Kiedy dołączyłam do zespołu serwisu regiodom.pl, stało się jasne, że moja wiedza o roślinach i zamiłowanie do nich, właśnie tu mogą być w pełni wykorzystane, z pożytkiem dla Czytelników i satysfakcją dla mnie.

O mnie

Prywatnie, zgodnie z sentencją Cycerona, że „do szczęścia człowiekowi potrzeba ogrodu i biblioteki”, uwielbiam czytać i zgłębiać wiedzę na przeróżne tematy, ale to też dla mnie najlepsza rozrywka. Pasjonuję się także archeologią (z czym wiąże się m.in. zainteresowanie historią roślin i ich wykorzystania przez człowieka oraz udomowienia). Uwielbiam podróżować tam, gdzie jest ciepło, a morze i góry spotykają się ze sobą, czyli przede wszystkim w region Morza Śródziemnego, ze szczególnym uwzględnieniem Grecji.
Nie wyobrażam sobie funkcjonowania bez fotografowania, nie będzie szczególną niespodzianką, że główną bohaterką moich zdjęć jest przyroda.

 

Rozwiń opis

Najpopularniejsze