Pościel bawełniana czy pościel z kory – jaka pościel najlepsza?

Katarzyna Dębek
Katarzyna Dębek
Pościel bawełniana i pościel z kory to ten sam gatunek materiału. Jednak każda z nich ma swoich zwolenników i przeciwników.
Pościel bawełniana i pościel z kory to ten sam gatunek materiału. Jednak każda z nich ma swoich zwolenników i przeciwników. jeanvdmeulen Pixabay.com
Aranżując sypialnie, nie możemy zapominać o dodatkach. Nie tylko wystrój ma wpływ na nasz dobry sen. Ważnym elementem wyposażenia sypialni jest pościel. Pewnie niejednokrotnie zastanawialiście jaka pościel jest najlepsza? Wybór jest tak duży, że można się w tym wszystkim pogubić. Do wyboru m.in. mamy pościel bawełnianą i pościel z kory, które są przyjemne w dotyku, ciepłe i łatwo się je pierze.

Kwestia wyboru pościeli jest bardzo indywidualna. To jaki rodzaj będzie dla nas najprzyjemniejszy, najbardziej delikatny i najłatwiejszy w utrzymaniu czystości zależy od preferencji każdego z nas. Pościel bawełniana czy pościel z kory? Aby podjąć decyzję, musimy poznać najpierw wszystkie wady i zalety obu nich.

Pościel bawełniana – wady i zalety

Bawełna od wielu lat jest wykorzystywana do produkcji ubrań, ściereczek i pościeli. Jest to materiał naturalny, przyjemny w dotyku i trwały. Śpiąc pod pościelą bawełnianą, zapewnisz skórze komfort termiczny (dobrze utrzymuje ciepło i jednocześnie jest przewiewna). Dodatkowo pościel ta, pozwoli odprowadzić nadmiar wilgoci. Jest ona wygodna w użytkowaniu i stosunkowo tania. Po wypraniu pościel wymaga prasowania nie tylko ze względu higienicznych, ale także estetycznych. Pościel bawełniana jest idealna dla alergików i niemowląt.

Pościel z kory

Pościel z kory to także pościel zrobiona z bawełny. Ma więc takie same właściwości jak pierwsza omawiana przez nas pościel. To, co ją wyróżnia to karbowana powierzchnia. Dzięki takiemu rozwiązaniu pościeli z kory po wypraniu nie trzeba prasować – wystarczy ją odpowiednio złożyć i włożyć do szafy. Nie trzeba jej wygładzać, bo ze swojej natury nie posiada ona gładkiej, jednolitej struktury. I to jest argument, który przemawia do większości właścicieli mieszkań, którzy nie lubią prasować. Dodatkowo jest dostępna w wielu kolorach, wzorach i rozmiarach.

Pamiętajmy! Jeżeli chcemy, aby posłużyła nam na dłużej niż jeden sezon, zainwestujmy w dobrą bawełnę.

Jak prać pościel i w jakiej temperaturze?

Przed przystąpieniem do prania pościeli powinniśmy ja odpowiednio posegregować. Pamiętajmy, żeby pościel prać oddzielnie. Nie wrzucajmy jej razem z ręcznikami, ściereczkami czy ubraniami. Segregacja powinna także odbyć się pod kątem kolorystycznym. Jeśli chcemy, aby zachowała piękny kolor, pierzmy oddzielnie pościel jasną, kolorową i ciemną. Następnym krokiem jest zapoznanie się z informacją na metkach na pościeli. Zazwyczaj dotyczą one całego kompletu pościeli. Dostosowanie się do tych wytycznych daje nam gwarancję zachowanie struktury i właściwości naszego kompletu do spania.

Przeczytaj poradnik: Kupujemy kołdrę i poduszkę

Przed włożeniem pościeli do prania należy ją rozłożyć, odwrócić na lewą stronę oraz zapiąć guziki i suwaki. Pamiętajmy, aby nie przeładować pralki i nie upychać pościeli na siłę.

Po wypraniu pościeli należy ją odpowiednio rozwiesić i wysuszyć. Wilgotną pościel strzepnij i wyprostuj zagniecenia. Następnie rozwieś ją w suchym i ciepłym pomieszczeniu, najlepiej w suszarni. Latem, kiedy mamy dużo słońca wykorzystajmy w tym celu balkon lub ogród. Jeśli masz możliwość, nie przewieszaj pościeli przez sznurek (unikniesz zbędnych zagnieceń), tylko zaczep ją klamerkami.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

SIM Zagłębie inwestycje pow. zawierciański

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na e-mieszkanie.pl e-mieszkanie.pl