Jaki zlewozmywak wybrać – jedno-, półtora-, czy dwukomorowy?

Katarzyna Laszczak
Wybierając zlewozmywak powinniśmy się zastanowić, ile ma mieć komór. Zależy to i od wielkości kuchni, i ilości naczyń, którą będziemy zmywać.
Wybierając zlewozmywak powinniśmy się zastanowić, ile ma mieć komór. Zależy to i od wielkości kuchni, i ilości naczyń, którą będziemy zmywać. Ferro
Wybierając kuchenny zlew musimy zastanowić się ile komór powinien mieć zlew, żeby nam jak najlepiej służył. Podpowiadamy jak wybrać zlew do kuchni.

Kuchenny zlew będzie nam służył przez lata, a używać go będziemy codziennie. Dlatego zlewozmywak powinien być wytrzymały, funkcjonalny i wygodny w użytkowaniu. Do tego najlepiej, żeby był ładny i pasował do naszej kuchni. Jednym z podstawowych kryteriów, które powinniśmy uwzględnić, wybierając zlewozmywak jest jego budowa – czyli liczba komór. Ten wybór zależy zarówno od wielkości naszej kuchni, jak i liczby członków rodziny oraz kulinarnych przyzwyczajeń, które przekładają się na… ilość naczyń do zmywania.

Zlewozmywaki jednokomorowe bez ociekacza

Zlewozmywaki jednokomorowe bez ociekacza to świetne rozwiązanie do małych kuchni. Sprawdzi się także idealnie, jeśli mamy zmywarkę, a w zlewomywaka używamy w niewielkim zakresie – np. do doraźnego umycia drobnych naczyń, a także mycia warzyw i owoców. Taki zlewozmywak sprawdzi się również w mieszkaniu osoby, która naprawdę niewiele gotuje. Zlewozmywaki jednokorowe bywają okrągłe lub kwadratowe, prezentują się elegancko i nowocześnie. Wygodnym rozwiązaniem jest automatyczny korek oraz przelew.

 Zlewozmywak jednokomorowy z ociekaczem

Zlewozmywak jednokomorowy z ociekaczem to bardzo wygodne rozwiązanie, choć zajmuje nieco więcej miejsca niż zlew jednokomorowy. Za to zyskujemy wygodną przestrzeń do odstawiania i suszenia umytych naczyń. Tego typu zlewozmywaki mają kształt prostokątny, ciekawie wyglądają również takie o lekko zakrzywionych krawędziach zewnętrznych i komorze zbliżonej kształtem do trapezu. Kupując taki zlewozmywak zwróćmy uwagę, żeby powierzchnia ociekacza była lekko nachylona w kierunku komory i miała prowadzące do niej wyżłobienia (dzięki temu woda będzie spływać).

 

Zlewozmywak półtorakomorowy

Zlewozmywak pótorakomorowy do bardzo praktyczny kompromis między zlewozmywakiem z ociekaczem oraz dwukomorowym. Większa komora służy do mycia naczyń, mniejsza – do mycia sztućców, warzyw czy owoców, a także spłukiwania. Do tego mamy powierzchnię, żeby odłożyć naczynia, albo ustawić suszarkę. Zlewozmywak półtorakomorowy wprawdzie zajmuje nieco miejsca, ale zapewnia też efektywne wykorzystanie przestrzeni. Jeśli więc mamy niewielką kuchnię i średnią ilość naczyń do mycia – to bardzo funkcjonalne rozwiązanie.

Zlewozmywak dwukomorowy

Zlewozmywak dwukomorowy to klasyczne rozwiązanie. Jeśli mamy dużą rodzinę, albo często gotujemy dla przyjaciół (a zmywarki nie mamy), to rozwiązanie dla nas. Dwie duże komory zapewniają wygodne mycie (i pomieszczenie) większej liczby naczyń. Warto zwrócić uwagę na zlewozmywaki o nietypowym kształcie komór, np. okrągłe. Wyglądają one bardzo ciekawie, zarówno w klasycznych, jak i nowoczesnych kuchniach.

 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dom i nieruchomości

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na e-mieszkanie.pl e-mieszkanie.pl