Spis treści
Unikalny projekt architektoniczny łączący nowoczesność z bioróżnorodnością
Habitat 19, będący manifestem projektowym, ma za zadanie stworzyć przestrzeń umożliwiającą symbiotyczne współżycie mieszkańców, fauny i flory.
Na żelbetowej podstawie ułożono 10 dwukondygnacyjnych bloków mieszkalnych wykonanych z CLT, zwieńczonych zielonymi dachami, co pozwoliło na stworzenie zarówno przestronnych loggii, jak i zielonych patiów. Dzięki temu rozwiązaniu budynek nie tylko wspiera bioróżnorodność, ale również sprzyja integracji mieszkańców.
— Habitat 19 to miejsce, gdzie nowoczesna architektura współgra z naturą, tworząc idealne warunki do życia dla osób ceniących innowacyjne i zrównoważone rozwiązania w miejskim otoczeniu. Bliskość natury, zielone przestrzenie sprzyjające relaksowi i integracji mieszkańców, a także wysokiej jakości design i doskonała lokalizacja sprawiają, że inwestycja spełnia oczekiwania najbardziej wymagających odbiorców — mówi Marcin Harnasz, współwłaściciel BaH Studio.
Ekologiczne technologie i rozwiązania sprzyjające zrównoważonemu rozwojowi
Projekt wykorzystuje ekologiczne technologie, takie jak CLT, które jest materiałem odnawialnym, biodegradowalnym i termoizolacyjnym.
– Drewno CLT daje praktycznie nieograniczone możliwości projektowe i pomaga w optymalizacji kosztów. W każdym przypadku można nim zastąpić tradycyjną technologię budowlaną, a czasami jedynym możliwym rozwiązaniem konstrukcyjnym — np. przez lekką wagę w nadbudowach. CLT daje także dużo niższe koszty eksploatacji budynku – zaznacza Wojciech Bieniek z OMFO.
Budynek został wyposażony w zielone dachy i balkony, które regulują temperaturę, poprawiają wilgotność i wspierają migrację gatunków fauny i flory. Woda deszczowa gromadzona w podziemnych zbiornikach zasila systemy nawadniania, zmniejszając zużycie zasobów naturalnych.
W Szczecinie jest niezwykły budynek – jedyny taki w Polsce. Zobaczcie zdjęcia
Nowoczesna siedziba Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie stawia na technologie, które czynią budynek niemal samowystarczalnym energetycznie. To przykład ekologicznego budownictwa, które wpisuje się w ...
Przestrzeń mieszkalna zaprojektowana z myślą o komforcie i jakości życia
W budynku zaplanowano 19 lokali o powierzchni od 62,5 do 140 metrów kw., z przestronnymi loggiami i balkonami. Wnętrza zostały zaprojektowane z myślą o wygodzie i prywatności.
– Dobre doświetlenie wnętrz jest kluczowym elementem wpływającym na jakość życia mieszkańców – tłumaczą architekci.
Zielone patia i nasadzenia na elewacjach oraz dachach dodatkowo poprawiają mikroklimat, zapewniając mieszkańcom zdrowe i estetyczne otoczenie.
Lokalizacja w centrum zapewniająca bliskość natury i miejskiej infrastruktury
Habitat 19 doskonale wpisuje się w tkankę urbanistyczną Zabrza, łącząc bliskość centrum z sąsiedztwem terenów zielonych. Dzięki bezpośredniemu dostępowi do kluczowych arterii komunikacyjnych, Parku Miejskiego oraz infrastruktury transportowej, inwestycja spełnia oczekiwania najbardziej wymagających odbiorców. To zaproszenie do dialogu na temat przyszłości – podkreślają twórcy, nawiązując do harmonijnego połączenia nowoczesności z szacunkiem dla lokalnego kontekstu.
Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź RegioDom codziennie. Obserwuj RegioDom.pl!