Termowentylatory – czy warto używać ich w domu?

Partnerem cyklu jest Econovli
Unsplash
Ogrzewanie zalicza się do szczególnie istotnych domowych instalacji, bez których w naszym klimacie nie da się uzyskać komfortu cieplnego we wnętrzach. Dlatego też, podczas wznoszenia budynku lub w czasie remontu, należy zadbać o prawidłowe zaplanowanie wszelkich instalacji. Oprócz nich, można wykorzystać praktyczne urządzenia przenośne, jak choćby termowentylatory.

Do czego może się przydać w domu termowentylator oraz czym się wyróżniają takie produkty? O tym napiszemy w dalszej części artykułu.

Termowentylator – co to takiego?

Termowentylatory to elektryczne urządzenia grzewcze przenośne, odznaczające się sporą funkcjonalnością. Jak działają? Składają się z dwóch modułów:

  • grzałki (w starszych modelach – spirala, w nowoczesnych grzałka ceramiczna),
  • wentylatora,

które pozwalają szybko i skutecznie podnieść temperaturę we wnętrzu. Chłodne powietrze jest zasysane do wnętrza urządzenia i ogrzewane przez element grzewczy. Następnie jest wydmuchiwane przez wentylator z powrotem. Niektóre modele przy wlocie powietrza posiadają specjalne filtry, przez co nie zasysają do środka kurzu, co ułatwia pracę urządzenia oraz zmniejsza ilość alergenów unoszących się we wnętrzu.

Połączenie wentylatora oraz grzałki pozwala na szybkie i sprawne podniesienie temperatury w pomieszczeniu.

Gdzie wykorzystać termowentylator?

Termowentylatory, jak te dostępne na Econovli, to urządzenia praktyczne, które chętnie stosuje się do ogrzewania lub dogrzewania wnętrz. Stanowią świetny sposób na uzyskanie komfortu cieplnego w

miejscach, gdzie z różnych powodów nie planuje się doprowadzenia centralnej instalacji grzewczej. Mogą to być zaadaptowane do celów mieszkalnych strychy, pomieszczenia gospodarcze lub wykorzystywane okazjonalnie domki letniskowe.

Na takie rozwiązanie chętnie decydują się także właściciele zabytkowych budynków, w których ze względów konserwatorskich nie można pozwolić sobie na wykonanie instalacji w ścianach.

Termowentylatory stosuje się często jako sposób na dogrzanie szczególnie wymagających wnętrz, w tym choćby łazienki. W pomieszczeniu kąpielowym temperatura powinna być bowiem nieco wyższa niż w pozostałych częściach domu lub mieszkania, termowentylator więc bywa bardzo praktyczny. Produkt świetnie sprawdza się także jako sposób na podniesienie temperatury w przestrzeni domowej poza sezonem grzewczym, gdy na zewnątrz robi się zimno, a centralne ogrzewanie jeszcze nie działa.

Największe zalety termowentylatorów do domu

Dlaczego warto zdecydować się właśnie na termowentylatory? Przede wszystkim jest to niewielkie urządzenie grzewcze, z którego można skorzystać wszędzie tam, gdzie chce się podnieść temperaturę. W większości są to konstrukcje lekkie i wygodne w transporcie, dlatego można zabrać je ze sobą na wyjazd, by w rozmaitych warunkach zapewnić bliskim przyjemne ciepło.

Ze względu na sposób działania, termowentylatory szybko i skutecznie podnoszą temperaturę. Dysponują praktyczną opcją regulacji, by każdy mógł poprawić warunki termiczne we wnętrzu, zgodnie z upodobaniami i potrzebami. Wiele modeli posiada nawet funkcję czasowego włączania lub wyłączania, a niektóre mogą być używane w okresie letnim do chłodzenia wnętrz (tryb pracy bez włączania grzałki).

Termowentylatory są niewielkie i bez trudu da się je umieścić nawet w małych pomieszczeniach. Niektóre ustawia się na podłodze, inne wiesza na ścianach. Sporo wskazówek na temat optymalnego planowania przestrzeni w domu lub mieszkaniu można znaleźć na stronie: ibudujesz.pl.

Do idealnej pracy termowentylator wymaga oczywiście regularnego czyszczenia z kurzu, osadzającego się na elementach konstrukcyjnych. Należy o tym bezwzględnie pamiętać, by zapewnić odpowiednie warunki do działania urządzenia, co przekłada się oczywiście na komfort domowników.

Nowoczesne termowentylatory – ciepło w każdych warunkach

Nowoczesne termowentylatory to wygodny sposób na szybkie podniesienie temperatury w domowych wnętrzach lub w innych przestrzeniach, w których chce się utrzymać przyjemne warunki. Są praktyczne i wygodne w obsłudze, przez co łatwo zyskują nowych użytkowników. Warto rozważyć, czy takie rozwiązanie nie przyda się również w naszych domach.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na e-mieszkanie.pl e-mieszkanie.pl