Meble dla młodszych i starszych dzieci

Marta Balcerowska
Odpowiednia aranżacja pokoju dziecka pozwala mu się prawidłowo rozwijać i sprawia, że maluch chętnie spędza tam czas. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom nie musimy zbyt często zmieniać wyposażenia pokoju – ułatwią to meble modułowe.

Meble modułowe, wykonane z litego drewna (sosna), o prostym, skandynawskim wzornictwie oferuje marka Flexa (dystrubutorem jest firma Matitu). Wyróżnia je możliwość przebudowy i łatwej zmiany wystroju w pokoju, gdy dziecko przechodzi kolejne etapy rozwoju – nie jest więc konieczna wymiana wszystkich mebli. 

Meble dla młodszych i starszych dzieci
Meble dla młodszych i starszych dzieci

Przedstawiamy schemat, który obrazuje sposób, w jaki zmienia się pokój dziecka wraz z wiekiem.

Pokój 3-latka
W tym czasie konieczna jest zmiana łóżka z niemowlęcego na większe. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy urządzaniu pokoju trzylatka:

  • łóżko – musi być bezpieczne i inspirujące, dobre do spania i do zabawy. Dobre łóżko to takie, które można przebudować w miarę upływu lat i zmieniających się zainteresowań; by zmienić wygląd pokoju wystarczy zmienić dodatki, a nie meble.
  • materac – wygodny i dopasowany do potrzeb dziecka, o odpowiedniej twardości i elastyczności. Czas snu to czas intensywnego wzrostu dzieci, które śpią 9-10 godzin dziennie.
  • półki i regały na zabawki i książki – warto zawiesić regały na takiej wysokości, by dziecko samo mogło sięgnąć ukochaną zabawkę czy książkę i odłożyć je po zabawie. Zwiększa to samodzielność dziecka i uczy je porządku.
  • stolik i krzesełko – ważne, by wysokość stolików i krzeseł była odpowiednia do wzrostu dziecka i by dziecko miało prawidłową postawę podczas pracy. Flexa do swoich stolików i krzeseł dodaje 5 cm przedłużenia, tak aby zakupiony stolik starczył aż do następnego etapu.
Meble dla młodszych i starszych dzieci

Meble dla młodszych i starszych dzieci



Pokój 6-latka

W pokoju sześciolatka pojawią się nowe meble – biurko i fotel. W tej fazie rozwoju dziecka należy wziąć pod uwagę:

  • szybki wzrost dziecka – niezbędna jest regulacja wysokości blatu biurka i fotela. Jeżeli biurko jest zbyt wysokie, dziecko nie zachowuje prawidłowej postawy, co prowadzi do urazów i schorzeń. Biurka Flexa umożliwiają regulację od 55 do 75 cm.
  • wygodę pracy – uchylny blat biurka zwiększa komfort pracy, gdyż zmniejsza pochylenie dziecka nad biurkiem. Możliwe jest również opuszczenie blatu do pozycji poziomej.
  • funkcjonalność – kółka umożliwiają łatwe przestawianie biurka, co jest ważne w niewielkich wnętrzach.

Pokój 9-latka
W życiu naszych dzieci pojawiają się przyjaciele. Akceptacja środowiska to ważny aspekt ich rozwoju. Są sposoby na to, by ułatwić dziecku kontakty z rówieśnikami:

  • dodatkowe łóżko – wysuwane spod łóżka. Można zrównać je do poziomu łóżka bazowego.
  • stylizacja – wyrażanie siebie poprzez otoczenie; środowisko otaczające nasze dziecko kształtuje jego gust i poczucie estetyki na następne lata;
  • ubiór – pojemne szafy z dużą ilością półek i szuflad pomogą w utrzymaniu ładu w garderobie dziecka.

 

 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dom i nieruchomości

Polecane oferty

* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na e-mieszkanie.pl e-mieszkanie.pl