Trendy kolorystyczne - Magnat

Katarzyna Dębek
Katarzyna Dębek
Natura, emocje, harmonia. Słowa klucze, które przenoszą nas w świat przyrody, spokoju i prawdy. Z ich głębi i bogactwa czerpie także Magnat, tworząc zupełnie nową serię fascynujących trendów w kolorystyce wnętrz.

Wkraczamy w nową fazę aranżacji wnętrz. Wnętrz przepełnionych prawdziwymi emocjami, naturalnymi akcentami oraz własnymi pomysłami. Nawiązujące do nieomylnej przyrody trendy kolorystyczne „Głębia Natury”, „Przeczucie”, „Powiew harmonii”, „Kolor Show” zawierają w sobie także pierwiastek spontaniczności, zachęcając nas do kreatywnej aranżacji naszych domów.

Głębia Natury

Na co dzień inspirujemy się naturą, wszystkim, co proste i piękne. Jednocząc się z otaczającą nas przyrodą - spełniamy się. Źródło płynące z głębi naturalnego świata napełnia nas czystym błękitem, jedwabistym dotykiem. Pokazuje swoje oblicze ukryte pod transparentnością i wielowarstwowością materiałów. Mieniące się w słońcu kolory zmieniają swe odcienie i barwy. Jasne, kremowe beże przechodzą przez pastelowe żółcie aż do kwiecistej pomarańczy. Trend „Głębia Natury” przejawia wiele cech naturalnego otoczenia. Łączy on w sobie łagodność zielni ze skromnością barw i odcieni kamienia. Różnorodne surowce w ciepłej kolorystyce o wysmakowanym wzornictwie inspirowane są naturą i jej nieskończonym bogactwem.

Trendy kolorystyczne - Magnat
Trendy kolorystyczne - Magnat
Trendy kolorystyczne - Magnat

Nowe, eleganckie barwy pochodzenia naturalnego to emulsje „Dostojna Perła” (S42), „Promienny Karnelian” (S7) oraz „Blask Kalcytu” (S19). Magnat przedstawia także inspirowane przyrodą oryginalne struktury: marmur, trawertyn i pergameno w różnych, niespotykanych wcześniej odcieniach.

Przeczucie

To przeżycie, które wnosi w nas pierwiastek twórczy, pomaga budzić się nowym wartościom. Zjawisko to ma szczególnie odbicie w designie, który jest jedną z form poszukiwań i kreatywności. Jest to podążanie za intuicją i indywidualizmem. Inspirowane tym trendem wnętrza są bardzo osobiste, dostosowane do naszych potrzeb i emocji. Jest to koncepcja przestrzeni, w której każdy zbliża się do siebie samego. W naszej podróży życia jesteśmy zbyt rozpędzeni, aby zawsze zwrócić uwagę na to, co ważne. Wiele wartości nam umyka. Dopiero gdy się zatrzymamy, możemy odkryć siebie na nowo. Mamy szansę dostrzec własną intuicję, przejść ważną przemianę. Z uwagą dobieramy wtedy barwy spotykanych przez nas osób i zdarzeń. Podążając za „Przeczuciem” jesteśmy bardziej świadomi własnych potrzeb. Na podstawie naszych prawdziwych emocji powstają najbardziej innowacyjne, osobiste przestrzenie.

Trendy kolorystyczne - Magnat
Trendy kolorystyczne - Magnat
Trendy kolorystyczne - Magnat

Oryginalne barwy naturalnego pochodzenia kryją się w sobie emulsje: „Złocisty Topaz” (S4), „Ognisty Karnelian” (S40) oraz „Wysmakowany Oliwin” (S46). W serii Magnat znajdują się również szlachetne struktury: stiuk wenecki, glinka wenecka i intonaco w różnych, niebanalnych odcieniach.

Powiew Harmonii
W tym trendzie odnajdujemy koncepcję minimalistycznego wnętrza z prostymi formami. Meble
i obiekty we wnętrzu współgrają z charakterem użytkownika. Stylowa prostota i niezwykła jakość stają się wyznacznikami tego trendu. Stwarzają one nieco nostalgiczny klimat połączony z subtelną elegancją. Trend ten to poszukiwanie harmonii pomiędzy przestrzenią i światłem. Unikamy tu stylistycznego manieryzmu, skupiamy się na gustownej szlachetności. Na pierwszy plan wyłania się niebanalna forma oraz jej związek z kolorem i otoczeniem. Paleta barw jest bardzo harmonijna
i spokojna, utrzymana w lekko surowym nastroju. Trend wzbogacają unikalne zestawienia klasycznych motywów z nowoczesną formą. Wszystko podporządkowane jest idei harmonii kształtu, struktury i surowca. Idylle tę przełamują z rzadka inne, oryginalne walory dekoracyjne. Ponad wszystkim unosi się niezmiennie delikatny klimat świeżego poranka.

Trendy kolorystyczne - Magnat
Trendy kolorystyczne - Magnat
Trendy kolorystyczne - Magnat

Łagodne i stylowe odcienie naturalnego pochodzenia to emulsje „Pastelowy Opal” (S1), „Aksamitny Agat” (S5) oraz „Górski Kryształ” (S26) . Linia Magnat wzbogaciła się także o nowe, praktyczne struktury: mettalico, beton, velluto, i quarzo w różnych, niebanalnych odcieniach.

Kolor Show
To zdecydowany i kontrastowy trend oparty na czystych i soczystych barwach. To koncepcja wnętrz, w której barwa odgrywa bardzo ważną rolę. Kolor jest niepowtarzalnym twórcą indywidualnego stylu, wyrażonego poprzez nasycone i klarowne akcenty. „Kolor Show” to piękny, barwny świat, gdzie idealnie dopasowane odcienie tworzą nasze wymarzone wnętrze. Ten tęczowy trend jest bardzo spontaniczny i niezwykle energetyczny. Łączy w sobie to, co najbardziej modne
i nowoczesne. Podczas „Kolorowego Show” sztuka, design i architektura spotykają się w jednym miejscu i wzajemnie na siebie oddziałują. Efektem tego spotkania są nowe, oryginalne barwy. Wszystko oparte jest o zasadę wyrazistego kontrastu, który poprzez swoją siłę wprowadza nową jakość do wszelkich pomieszczeń. Niezwykły „Kolor Show” ujmuje lekkością, geometrycznymi formami i wysublimowanym smakiem intrygujących odcieni. Łączy prawdziwe, głębokie emocje
z nowoczesnym, światowym designem.

Trendy kolorystyczne - Magnat
Trendy kolorystyczne - Magnat
Trendy kolorystyczne - Magnat

Mocne i gustowne barwy naturalnego pochodzenia to emulsje „Miodowy Amber” (S50), „Tygrysie Oko” (S20), „Kuszący Rubin (S24) oraz „Zwycięski Aleksandryt” (S29).

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na e-mieszkanie.pl e-mieszkanie.pl