T-Mobile wspiera ukraińskie rodziny w Lublinie – 2 tys. plecaków szkolnych

Materiał promocyjny

Lublin należy do największych miast wschodniej Polski, a ze względu na niewielką odległość od granicy jest obecnie jednym z głównych celów ukraińskich uchodźców. Nowi mieszkańcy stolicy Lubelszczyzny potrzebują odpowiedniego wsparcia, które zapewnia im między innymi T-Mobile. Operator rozpoczął współpracę z miastem w kwietniu – mowa o pomocy nie tylko w zakresie usług, lecz także w edukacji.

T-Mobile wspiera ukraińskie rodziny w Lublinie – 2 tys. plecaków szkolnych
T-Mobile

T-Mobile kontynuuje strategię wsparcia dla uchodźców z Ukrainy

Już od pierwszych dni wojny operator zaczął oferować abonentom przybywającym zza wschodniej granicy szereg udogodnień, takich jak nielimitowane rozmowy za darmo czy bezpłatne pakiety danych. Teraz, w momencie rozpoczęcia roku szkolnego, T-Mobile kieruje swoje wsparcie bezpośrednio do dzieci, które będą rozpoczynać lub kontynuować edukację w Polsce. To niezwykle trudna sytuacja dla najmłodszych: większość uczniów będzie uczyć się w gronie zupełnie nowych osób, a ponadto w obcym języku. Z tego względu jedna z największych sieci komórkowych w Polsce zdecydowała się na rozszerzenie swojej strategii pomocy właśnie w tym zakresie, przekazując dwa tysiące plecaków szkolnych dla ukraińskich uczniów.

To jednak nie koniec – T-Mobile będzie także finansować zatrudnienie dwóch nauczycieli z Ukrainy w lubelskich szkołach przez cały rok. Takie działanie ma na celu przede wszystkim pomóc w integracji, a także zmniejszyć bariery językowe, by umożliwić dzieciom korzystanie w pełni z edukacji.

T-Mobile wspiera ukraińskie rodziny w Lublinie – 2 tys. plecaków szkolnych
T-Mobile

Długofalowe działania to podstawa

Jak podkreśla Andreas Maierhofer, prezes zarządu T-Mobile Polska, jedynie długofalowa strategia pomaga w budowaniu odpowiedniej przyszłości. To podejście, które można zaobserwować już od początku roku. Warto między innymi zaznaczyć, że sieć umożliwiła anulowanie opłat za połączenia i wiadomości pomiędzy początkiem wojny a wprowadzeniem specjalnych ofert dla abonentów z Ukrainy. Kolejnym aspektem wsparcia od T-Mobile jest opcja przedłużenia ważności konta dla klientów na kartę, a także wsparcie finansowe dla Polskiego Czerwonego Krzyża oraz Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej.

Pod koniec kwietnia prezes zarządu T-Mobile oraz prezydent Lublina, Krzysztof Żuk, spotkali się w celu przypieczętowania współpracy pomiędzy miastem a operatorem. Pomoc ze strony jednej z największych sieci komórkowych w Polsce obejmuje również przekazywanie punktom noclegowym urządzeń elektronicznych, zestawów z zabawkami dla dzieci i posiłków. Wsparcie jest widoczne na każdym polu – od preferencyjnych ofert dotyczących samej łączności, poprzez dodatkowe środki dla organizacji zajmujących się pomocą, aż po finansowanie wyprawek szkolnych czy zatrudnienia nauczycieli. Całość łączy się w długoterminową strategię, której celem jest przygotowanie bezpiecznej, przyjaznej przestrzeni do życia i nauki dla ukraińskich rodzin w Polsce.

T-Mobile wspiera ukraińskie rodziny w Lublinie – 2 tys. plecaków szkolnych
T-Mobile

Lublin i T-Mobile planują dalsze wsparcie

Od początku wojny populacja Lublina wzrosła aż o 20%, a większość nowych mieszkańców to właśnie uchodźcy z Ukrainy. Władze miasta nieustannie starają się zapewnić jak największe wsparcie, które obejmuje między innymi darmowy dostęp do komunikacji miejskiej czy brak opłat za miejsca parkingowe. Dla najbardziej potrzebujących przygotowano punkty z paczkami żywnościowymi i punkty noclegowe. Lublin oferuje ponadto pomoc w zatrudnieniu, utrzymując bazę firm zapewniających miejsca pracy dla osób z Ukrainy. Powrót za wschodnią granicę Polski jest jednak w wielu przypadkach wciąż niemożliwy, co oznacza potrzebę kontynuowania wsparcia.

Plany miasta zakładają dalsze zapewnianie pomocy we współpracy z kluczowymi partnerami – takimi jak właśnie T-Mobile. Co istotne, priorytety stolicy województwa lubelskiego w tym zakresie nieco się zmieniły od pierwszych miesięcy wojny. Początkowo najistotniejszym aspektem było zapewnienie schronienia, wyżywienia i opieki zdrowotnej – teraz jednak głównym celem staje się integracja poprzez usprawnienie edukacji w szkołach, nauki języka polskiego czy szukania pracy. Zarówno na początku, jak i w obecnej sytuacji Lublin może liczyć na pomoc T-Mobile.

T-Mobile wspiera ukraińskie rodziny w Lublinie – 2 tys. plecaków szkolnych
T-Mobile

Pomoc dla obywateli Ukrainy od miasta Lublin

Stolica Lubelszczyzny zapewnia uchodźcom miejsca noclegowe w kilku punktach na terenie całego miasta, zwolnienie z opłat za wyżywienie i zakwaterowanie w bursach oraz za naukę w przedszkolach, wsparcie w szukaniu zatrudnienia i wiele innych udogodnień. Wsparcie obejmuje różne aspekty życia, dając szansę na skuteczną integrację z polską społecznością i pracę oraz naukę w bezpiecznym środowisku. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie Urzędu Miasta.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na e-mieszkanie.pl e-mieszkanie.pl