Pomysłowe dekoracje z betonu - przykłady

Materiał promocyjny
jadar.pl
Kto powiedział, że betonowe dekoracje muszą być nudne i przewidywalne? W domu i w mieszkaniu nie brakuje miejsc, w których można by wykorzystać ich dekoracyjny i nie tylko potencjał. Tak, dekoracje z betonu architektonicznego mogą mieć również swój czysto funkcjonalny wymiar. Dlatego warto się z nimi zapoznać i być może zainspirować się ich wyjątkowym i niepowtarzalnym kształtem.

Naczynia betonowe

To świetny sposób na zaaranżowanie minimalistycznych wnętrz nowoczesnych, choć — co trzeba przyznać — taka dekoracja kojarzy się niewątpliwie ze stylem klasycznym. Misy i inne naczynia betonowe nie muszą ograniczać swej roli do pięknego wyglądu. Można w nich przechowywać różne przedmioty, choć w tym przypadku raczej będą miały one typowo dekoracyjny wymiar. Odpowiednio zaprojektowane misy (najlepiej z płaskim dnem), doskonale sprawdzą się w roli podstawy kwietnika.

Figurki betonowe

Kolejnym, ciekawym przykładem wykorzystania dekoracyjnego potencjału betonu architektonicznego są oczywiście różnego rodzaju figurki. Ich rola ogranicza się najczęściej do tematycznego dekorowania wnętrz. Ciekawym pomysłem są np. modele ptaków, które mimo swej słusznej masy wyglądają tak, jak gdyby miały już za chwilę odlecieć. Wspomniane ptaki mogą być wykorzystane w roli dekoracji wiosenno-świątecznej, nawiązując tym samym do okresu Wielkanocnego, gdy wszystko odnosi się do budzącego się życia.

Patery betonowe

Wykonane z betonu architektonicznego patery to kolejny przykład na to, że materiał ten sprawdzi się także w wielu innych, ciekawych zastosowaniach. Patera ta może mieć formę podłużnej misy, w której umieszczone zostaną np. inne, betonowe dekoracje. Może ona też mieć postać wydłużonego, misternie dopracowanego liścia, na którym oprzeć można betonowe organizery dekoracyjne lub świece. Taka patera może również stać się ważnym elementem wystroju łazienki, gdyż może ona posłużyć jako podstawa dla organizerów zawierających różnego rodzaju produkty kosmetyczne. Nawiasem mówiąc, na paterze można też umieścić pojemniki na środki kosmetyczne, szampony, a także płyny do kąpieli itd.

Funkcjonalny organizer betonowy

Z betonu architektonicznego można wyczarować wszystko, w tym również... organizery do wyposażenia stanowiska biurowego. Co ważne, nie muszą być one wykorzystywane wyłącznie przez uczniów w trakcie wykonywania prac domowych. Taki organizer będzie świetnym rozwiązaniem dla rodziców, osób pracujących zdalnie, a także architektów i pasjonatów prac plastycznych. Jego zaletą jest to, że składa się on z pojedynczego kawałka betonu, wewnątrz którego umieszczono otwory i szczeliny na różne akcesoria.

Świecznik z betonu

Ktoś kiedyś powiedział, że dom bez świec, to dom bez duszy. Idąc tropem tego powiedzenia, warto zaopatrzyć się w akcesoria dekoracyjne, które będą gustowną podstawą dla tychże świec. Klasyczne, minimalistyczne świeczniki betonowe to funkcjonalne akcesoria dekoracyjne z betonu architektonicznego, wewnątrz których znajdują się otwory pod świece. Warto zaznaczyć, że średnica tych otworów może być dość różnorodna, w związku z czym warto pod nie wybrać właściwe świece (i to najlepiej z okapnikami, które zabezpieczą beton przed rozlewającym się woskiem).

Betonowe półeczki

Na tym polu pomysłowość ludzka nie zna granic. Betonowe półeczki mogą mieć praktycznie dowolną, finezyjną formę. Ważne, aby miały one również swój wymiar czysto symboliczny. Firma Jadar wypuściła ostatnio przepiękną kolekcję półeczek w kształcie serca. W związku z tym, że leżą one na swej bocznej krawędzi, użytkownik ma do dyspozycji de facto dwie płaszczyzny nośne, które można wykorzystać w dowolny sposób. Na marginesie warto dodać, że tak specyficzną półeczkę można połączyć z gustownymi, betonowymi zawieszkami, które również nawiązują do tematu miłości i Walentynek.

Jak widać, akcesoria dekoracyjne z betonu nie muszą być wyłącznie topornymi, ciężkimi formami. Wręcz przeciwnie — coraz częściej mają one znacznie bardziej wysublimowany charakter. Nawiązanie do motywów symbolicznych, roślinnych i zwierzęcych to sprawdzony sposób na betonową dekorację.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na e-mieszkanie.pl e-mieszkanie.pl