Bramki zabezpieczające dla dzieci – rodzaje i zastosowanie w domu i mieszkaniu

Nina Romanek
Różnego rodzaju barierki, chroniące przed dostępem np. do schodów, czy kuchni, sprawią, że nasze dziecko będzie bezpieczniejsze.
Różnego rodzaju barierki, chroniące przed dostępem np. do schodów, czy kuchni, sprawią, że nasze dziecko będzie bezpieczniejsze. 4IQ
Bezpieczeństwo w domu to podstawa, zwłaszcza, jeśli chodzi o dzieci. Z myślą o zwinnych, szybko przemieszczających się maluchach powstały bramki zabezpieczające, które odgradzają niebezpieczne dla nich  miejsca. Poznaj ich rodzaje i zastosowanie w domu i mieszkaniu.

Bezpieczeństwo dzieci najważniejsze

Obawa o przedostanie się w nieodpowiednie miejsce dziecka to najgorsza zmora rodziców, których szkraby właśnie zaczęły chodzić. Ciekawość świata i niebywała zwinność stwarzają wiele niebezpiecznych okazji do wypadków. Na szczęście na rynku dostępnych jest cały wachlarz różnych, zabezpieczających bramek, które skutecznie odizolują dziecko uniemożliwiając ucieczkę, a tym samym pozwalając dorosłym na skupieniu się na codziennych czynnościach bez obawy o bezpieczeństwo najmłodszych.

Bramki zabezpieczające na straży schodów i nie tylko

Jeśli mieszkasz w domu, w którym są schody, konieczne jest ich zabezpieczenie. Dziecko nie powinno mieć do nich dostępu zarówno z góry, jak i z dołu. W tym przypadku doskonale sprawdzą się barierki. Bramki rozporowe nie wymagają wiercenia, a otworzenie ich jest proste i szybkie dla dorosłej osoby. Do dyspozycji są wersje metalowe, ale także klasyczne - drewniane.

Bramki rozporowe nie są jedynym rozwiązaniem, jeśli chodzi o zabezpieczenie schodów. Są też bramki zwijane, które po otwarciu nie zajmują miejsca i nie przeszkadzają domownikom, gdy maluch idzie spać. Jednak ich montaż jest nieco bardziej skomplikowany od montażu bramek rozporowych.
Dodatkowo, aby uchronić dziecko przed upadkiem ze schodów warto na brzegi stopni przylepić taśmę antypoślizgową.

Bramki warto stosować również w pomieszczeniu, w którym spędzamy czas w ciągu dnia, np. w salonie, dzięki czemu nie dopuścimy do przedostania się dziecka do innych pomieszczeń, np. łazienki pełnej chemikaliów.

W ciągu lata zabezpieczenie przyda się także przy wyjściu na balkon. Gdy chcesz jednak swobodnie z niego korzystać wraz z dzieckiem, ale szerokie szczeble nie wzbudzają zaufania, polecam siatki ochraniające na balustrady, które doskonale izolują, nie zakrywając przy tym widoku.

Zabezpieczenie kominka

Innym niezbędnym do zabezpieczenia elementem wyposażenia domu jest kominek oraz wszelkiego rodzaju przenośne piece. Aby dziecko nie miało możliwości poparzenia się, zastosuj specjalną barierkę kominkową, która niczym koncertowe bramki odgradza od źródła niebezpieczeństwa.

Bezpieczne łóżko bez szczebelków

Jeśli twoje dziecko jest za duże na spanie w łóżeczku ze szczebelkami, ale wciąż za małe na samodzielne łóżko, dobierz do standardowego, niskiego mebla osłonkę, która uchroni przed spadnięciem w czasie snu. Jak wiemy dzieci wielokrotnie zmieniają pozycje i kręcą się podczas spania, dlatego takie rozwiązanie da poczucie bezpieczeństwa zarówno im, jak i rodzicom.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Czy warto kupować dzisiaj mieszkanie?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na e-mieszkanie.pl e-mieszkanie.pl