W mieszkaniach hygge to nie ilość metrów kwadratowych tworzy przestrzeń, ale sposób aranżacji. Nie tylko liczba dodatków nie może przytłaczać całej koncepcji, ale musimy pamiętać, żeby przestronności pomieszczenia nie zabić poprzez ustawienie zbyt wielu mebli. W tego typu wnętrzach w całym mieszkaniu, poza łazienką, znajdziemy podłogę z deski dębowej, co naturalnie będzie współgrało z białą, matową zabudową meblową.
Kolory, chociaż nie za bardzo pstrokate zastosować można przy wyborze krzeseł i sofy. Dobrze komponowac się będą szarości oraz bardzo jasne odcienie niebieskiego przechodzące w zieleń. Charakteru pomieszczeniu dodadzą z pewnością ciemne elementy, takie jak uchwyty meblowe lub ramy obrazów.
Aranżacja mieszkania - łazienka hygge
Nawet jeśli łazienka nie jest zbyt duża, to nie powinniśmy odstępować w niej od minimalizmu i prostoty hygge. W tym przypadku łazienkę wykończono niebieskimi, wzorzystymi kafelkami, które nie zwracają na siebie zbyt wiele uwagi, ale jednocześnie doskonale kompunują się kolorystycznie z pozostałymi elementami. Wolno stojąca wanna bez kabiny prysznicowej i popularnej w polskich domach deszczownicy to taki element, który może być rewolucją dla niejednej łazienki. Pamiętając jednak, że w hygge najczęściej mniej znaczy więcej, taki układ tego pomieszczenia nie powinien nikogo dziwić.
Sama wanna jest biała, ale w tej aranżacji możnaby także zastosować jasne odcienie bieżu lub ciemniejsze bieli. Istotne, aby główne elementy w pomieszczeniu swoimi kolorami hołdowały hygge. To styl, który ma sprawić, że nawet niewielkie i niezbyt ustawne wnętrza sprawią wrażenie swobody, a przebywanie w nich będzie wpływało pozytywnie na nasze samopoczucie. Do samej łazienki w tej aranżacji wchodzi się lakierowanymi drzwiami w kolorze biały mat. Ściany dookoła łazienki możemy z kolei pomalować kolorami z serii Śnieżka Satynowa. Świetnie będą pasowały Śnieżka Świetlisty Refleks (nr 501 w palecie kolorów), Śnieżka Senne Marzenia (504) czy Śnieżka Biała Noc (545).