Barber – strefa dedykowana dla mężczyzn

Materiał promocyjny
Intellio Designers Agnieszka Liniewska-Baran

Dobry barber shop to nie tylko lokal usługowy, w którym mężczyzna zadba o zarost i fryzurę, lecz także miejsce relaksu i doskonała forma odskoczni od codziennych obowiązków. Klimatyczne, dobrze zaaranżowane wnętrze sprawi, że klienci będą chętnie odwiedzać twój salon.

Wystrój, który oddaje filozofię salonu barberskiego

Do zabiegów, z których można skorzystać podczas wizyty u barbera, należą m.in. profesjonalne strzyżenie męskie, golenie brzytwą oraz kompleksowa pielęgnacja zarostu i brwi. Jednak precyzja cięcia czy idealnie wystylizowana broda to niejedyne powody decydujące o popularności salonów barberskich. Dla wielu mężczyzn wizyta u barbera to forma relaksu i możliwość spotkania z kolegami przy okazji zadbania o własny wygląd. Barber shop to miejsce, gdzie panuje specyficzny klimat: oferuje usługi na najwyższym poziomie, zapewniając przy tym wyjątkową atmosferę.

Warto więc zadbać o wystrój lokalu, który wpłynie pozytywnie na samopoczucie klientów i sprawi, że będą chcieli tu wracać. Umiejętnie zaaranżowana przestrzeń tworzy atmosferę oraz jest istotnym elementem budowania wizerunku salonu. W przypadku nowych klientów wystrój może być czynnikiem decydującym o tym, czy w ogóle skorzystają z usług danego barbera.

_Dobrze zaprojektowany salon barberski sprawia, że już na samym wejściu jesteśmy zachwyceni wystrojem oraz panującym klimatem. Mężczyźni powinni czuć się tu swobodnie, a wystój powinien odpowiadać ich zainteresowaniom i pasjom. Barber shop to miejsce luksusowe. Aranżacja pomieszczeń musi podkreślić elitarny, skierowany wyłącznie do mężczyzn charakter usługi – _tłumaczy Agnieszka Liniewska-Baran, główny projektant Intellio Designers.

Barber – strefa dedykowana dla mężczyzn
Intellio Designers Agnieszka Liniewska-Baran

Na co zwrócić uwagę podczas urządzania barber shopu?

Postaw na dobry design, który zawsze łączy estetykę i funkcjonalność. Wybierz motyw przewodni aranżacji oraz wyznacz trzy podstawowe strefy we wnętrzu: recepcję, która będzie wizytówką lokalu, poczekalnię oraz miejsce ze stanowiskami pracy. Taki podział zapewni komfort zarówno klientom jak i pracownikom twojego salonu.

Do najpopularniejszych stylów aranżacyjnych, które znakomicie sprawdzają się w salonach barberskich, należą m.in.: styl vintage nawiązujący do wystroju barber shopów z przełomu XIX i XX wieku, surowy styl industrialny oraz minimalistyczny styl nowoczesny. Ponadto motyw sportowy, motoryzacyjny i rockandrollowy. Poszczególne style i motywy mogą się uzupełniać. Tu jednak ważny jest umiar oraz zachowanie właściwych proporcji. W przeciwnym razie efekt może być zbyt przerysowany, a wnętrze przytłoczy nadmiarem kolorów, faktur, mebli i dodatków.

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na barberię w klimacie minionej epoki, czy postawisz na nowoczesny wystrój sportowy, zawsze pamiętaj o:

  • dobrym rozplanowaniu przestrzeni,
  • spójności wszystkich elementów aranżacji,
  • wysokiej klasy materiałach wykończeniowych,
  • oszczędności kolorystycznej, która podkreśli elegancję i męski charakter wnętrza,
  • dobrze dobranym, podkreślającym klimat miejsca oświetleniu,
  • ograniczonej do minimum, ale zapewniającej wygodę ilości mebli,
  • przykuwających uwagę, współgrających ze stylem aranżacji dodatkach.

Nie zapomnij o barberskim słupku. Mimo że barber pole nie pełni już swojej pierwotnej funkcji, wciąż stanowi jeden z nieodłącznych elementów wystroju salonów barberskich na całym świecie.

Stanowisko barberskie – czego nie może zabraknąć?

Dobry barber powinien mieć odpowiednie stanowisko pracy. Masywna konsoleta z dużym lustrem, a niekiedy także z wbudowaną, dobrze wyprofilowaną umywalką, wygodny fotel oraz precyzyjne oświetlenie to elementy, bez których trudno wyobrazić sobie barber shop. Aby klienci czuli się komfortowo podczas wykonywanych zabiegów, zainwestuj w solidny fotel wykonany z wysokiej jakości materiałów, koniecznie z podnóżkiem i podłokietnikami. Równie ważna jest możliwość dostosowania mebla do postury danego klienta. Najlepiej sprawdzają się fotele z regulacją kątów odchylenia i podnośnikiem w formie pompy hydraulicznej. Mobilny pomocnik barberski na kółkach ułatwi ci organizację miejsca pracy i utrzymanie porządku.

Barber – strefa dedykowana dla mężczyzn
Intellio Designers Agnieszka Liniewska-Baran

Jak stworzyć wyjątkową atmosferę w lokalu?

Klimatyczny nastrój u barbera to podstawa. Sprzyjają temu proste formy, minimalistyczny design oraz materiały takie jak drewno, cegła, skóra, metal czy miedź. Atmosferę budujemy też m.in. kolorami. Niech będą to stonowane, raczej ciemne barwy, a jeśli zależy nam na wprowadzeniu intensywnych kolorów, warto ograniczyć się jedynie do kilku mocnych akcentów – wyjaśnia Agnieszka Liniewska-Baran.

Zadbaj o niepowtarzalny klimat salonu i spraw, aby twoi klienci czuli się u ciebie wyjątkowo nie tylko podczas zabiegów pielęgnacyjnych. Poczekalnia to idealne miejsce na wykreowanie sprzyjającej odprężeniu atmosfery. Zaskocz swoich klientów strefą relaksu, która zamieni nudne czekanie w prawdziwą przyjemność. Zamiast tradycyjnych krzeseł w poczekalni umieść wygodną sofę i fotele. Do tego stolik na napoje i przekąski oraz półka na książki i kilka aktualnych gazet. Warto także zainwestować w telewizor, najlepiej sporych rozmiarów, który umożliwi na przykład obejrzenie meczu z kolegami. Pamiętaj, że klimat budują detale: filiżanki z logo salonu, wysokiej jakości kawa i herbata, muzyka w tle. Wszystko to wpływa na pozytywny odbiór danego miejsca. A jeśli poza wodą, kawą i herbatą zaoferujesz swoim klientom możliwość wypicia szklaneczki whisky, twój barber shop na pewno zyska miano luksusowego.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na e-mieszkanie.pl e-mieszkanie.pl