Ogrodzenie pionowe czy poziome – na które się zdecydować

Materiał informacyjny AluPrest

Ogrodzenia są ważnym elementem wystroju i bezpieczeństwa każdego domu. Decydując się na ogrodzenie, warto zastanowić się, czy lepsze będą ogrodzenia pionowe czy poziome. Oba rodzaje ogrodzeń mają swoje zalety i wady, dlatego warto poznać je bliżej, by móc dokonać świadomego wyboru.

Ogrodzenie pionowe czy poziome – na które się zdecydować

Decyzja o tym, czy lepsze będzie ogrodzenie pionowe czy poziome, zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji oraz od charakteru i stylu domu. Warto rozważyć następujące czynniki przy wyborze ogrodzenia:

 • Koszt: Ogrodzenia pionowe są zazwyczaj tańsze w zakupie i utrzymaniu niż ogrodzenia poziome.
 • Montaż: Ogrodzenia pionowe są prostsze w montażu, natomiast ogrodzenia poziome wymagają więcej pracy i mogą być bardziej skomplikowane.
 • Trwałość: Ogrodzenia poziome, szczególnie te wykonane z metalu czy drewna kompozytowego, mogą być bardziej trwałe i odporne na uszkodzenia niż ogrodzenia pionowe.
 • Prywatność: Ogrodzenia poziome zapewniają lepszą prywatność, ponieważ nie pozwalają na widok przez ogrodzenie. Ogrodzenia pionowe mogą być mniej skuteczne w zapewnieniu prywatności, szczególnie w przypadku niższych modeli.
 • Wygląd: Ogrodzenia pionowe są zazwyczaj bardziej eleganckie i proste w wyglądzie, natomiast ogrodzenia poziome mogą być bardziej nowoczesne lub rustykalne, w zależności od wybranego materiału i wzoru.

Porównując ogrodzenia pionowe i poziome, trudno jednoznacznie stwierdzić, które jest lepsze. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji oraz od charakteru i stylu domu - wyjaśnia Jakub Porada - przedstawiciel marki AluPrest, produkującej ogrodzenia aluminiowe i stalowe (pełna oferta klikając tutaj). Ważne jest, by dokładnie rozważyć wszystkie zalety i wady obu rodzajów ogrodzeń i wybrać taki, który najlepiej spełni nasze oczekiwania.

Ogrodzenia aluminiowe i panelowe aluminiowe - zalety

Ogrodzenia aluminiowe i panelowe aluminiowe posiadają wiele wspólnych zalet:

 • Trwałość: Aluminium jest odporne na korozję i nie ulega deformacji, dzięki czemu ogrodzenia z tego materiału są bardzo trwałe i wytrzymałe.
 • Estetyka: Ogrodzenia aluminiowe i panelowe aluminiowe są estetyczne i eleganckie, co sprawia, że doskonale wpisują się w nowoczesne otoczenie.
 • Lekkość: Aluminium jest lekkim materiałem, dlatego ogrodzenia z tego materiału są łatwe w montażu i transportowaniu.
 • Niska konserwacja: Ogrodzenia aluminiowe i panelowe aluminiowe wymagają minimalnej konserwacji - wystarczy je co jakiś czas przeczyścić, aby zachować ich atrakcyjny wygląd.
 • Wodoszczelność: Aluminium jest materiałem odpornym na działanie wilgoci, dlatego ogrodzenia aluminiowe i panelowe aluminiowe są odporne na korozję i nie ulegają degradacji pod wpływem warunków atmosferycznych.
 • Dostępność: Aluminium jest dostępnym i tanim materiałem, dlatego ogrodzenia aluminiowe i panelowe aluminiowe są stosunkowo tanie w porównaniu do innych rodzajów ogrodzeń, takich jak ogrodzenia metalowe czy drewniane.
 • Łatwość montażu: Ogrodzenia panelowe są proste w montażu, ponieważ składają się z gotowych paneli, które można szybko i łatwo zamontować.
 • Elastyczność: Ogrodzenia panelowe aluminiowe można łatwo dostosować do potrzeb i wymagań klienta, ponieważ dostępne są w różnych kolorach i wzorach. Można je także łatwo dostosować do kształtu terenu.

Ogrodzenia aluminiowe i panelowe aluminiowe - cena

Cena ogrodzeń aluminiowych i panelowych aluminiowych zależy od wielu czynników, takich jak wielkość ogrodzenia, rodzaj zastosowanego materiału, stopień skomplikowania projektu oraz lokalizacja. Ogólnie rzecz biorąc, ogrodzenia aluminiowe i panelowe aluminiowe są stosunkowo tańsze w porównaniu do ogrodzeń drewnianych lub metalowych, ponieważ aluminium jest dostępnym i tanim materiałem.

Aby uzyskać dokładną cenę ogrodzenia aluminiowego lub panelowego aluminiowego, należy skontaktować się z producentem lub dystrybutorem i złożyć zamówienie na konkretny projekt. Warto też porównać oferty różnych firm, aby znaleźć najlepsze rozwiązanie cenowe.

Podsumowując, ogrodzenia aluminiowe i panelowe aluminiowe są cenione ze względu na wiele zalet, takich jak trwałość, estetyka, lekkość, niska konserwacja, wodoszczelność, dostępność, łatwość montażu oraz elastyczność. Są to ogrodzenia odporne na korozję i innego rodzaju uszkodzenia, dostępne w wielu kolorach i wzorach, a ich cena jest zazwyczaj niższa niż cena ogrodzeń drewnianych lub metalowych. Ogrodzenia aluminiowe i panelowe aluminiowe są też łatwe w utrzymaniu czystości i przyjazne dla środowiska, ponieważ aluminium jest materiałem możliwym do ponownego przetworzenia.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na e-mieszkanie.pl e-mieszkanie.pl