Kominy - wybierz optymalne rozwiązanie dla twojego domu

Materiał informacyjny MateoMarket.pl
Komin stanowi kluczowy element instalacji grzewczej naszego domu. Niezwykle istotny jest odpowiedni jego dobór, który gwarantuje pełne bezpieczeństwo wszystkim domownikom. Tylko dobrej jakości, umiejętnie dostosowany system kominowy chroni przed pojawieniem się sadzy w mieszkaniu lub - co gorsza - ulatnianiem się, tak niebezpiecznego dla naszego zdrowia i życia, czadu. W niniejszym artykule omówimy najpopularniejsze kominy oraz podpowiemy, jak wybrać ten optymalny.

Kominy do kotłów na paliwa stałe

Paliwa stałe odznaczają się specyficznym trybem pracy i bezwzględnie wymagają kominów, które są odpowiednio dostosowane do pracy w podciśnieniu. Dzięki temu proces spalania przebiegnie prawidłowo. Dla paliw stałych najkorzystniejszym rozwiązaniem są kominy stalowe. Systemy kominowe z blachy stalowej żaroodpornej powinny odznaczać się gatunkiem 1.4828 oraz grubością ścianki od 0.8 do 1.0 mm. Niezmiernie istotna jest w tym przypadku wysokość i średnica komina. 

Kominy do kotłów gazowych atmosferycznych

Piece atmosferyczne mają otwartą komorę spalania. Powietrze niezbędne do spalania gazu pobierane jest z pomieszczenia, w którym znajduje się dany kocioł. Spalanie gazu powoduje powstanie gorących spalin, które oddają ciepło wodzie znajdującej się w wymienniku. Kotły gazowe atmosferyczne potrzebują kominów stalowych czy też podciśnieniowych systemów kominowych. Niezwykle istotna jest w tym przypadku wysoka przewodność cieplna, odporność na działanie spalin specjalnych stali kwasoodpornych oraz na wysokie temperatury stali żaroodpornych.

Kominy do kotłów gazowych kondensacyjnych

Nowoczesnym rozwiązaniem w przypadku kotłów gazowych są kotły kondensacyjne. To także rozwiązanie bardziej zaawansowane. W tym wypadku kocioł posiada zamkniętą komorę spalania, więc nie pobiera powietrza z pomieszczenia, w którym został zainstalowany. Pozwala on na efektywne wykorzystanie ciepła powstałego na skutek spalania się gazu. Odznacza się tym, iż w tego rodzaju piecu spaliny skraplają się i osiągają temperaturę poniżej 50 °C. Tego typu rozwiązanie wymaga montażu odpowiednich kominów, które dostarczają powietrze z zewnątrz budynku. Komin przeznaczony do kotłów gazowych kondensacyjnych musi być przystosowany do pracy na mokro i odpowiednio szczelny. Dla maksymalnego bezpieczeństwa i uproszczania prac montażowych, do kotła należy podłączyć współosiowy przewód powietrzno-spalinowy. Połączenie jest możliwe przy pomocy odpowiedniego adaptera. Na rynku dostępne są gotowe kominy zewnętrzne, które idealnie sprawdzają się w przypadku korłów kondensacyjnych. 

vKominy wentylacyjne dachowe - zadbaj o najmniejszy szczegół

Aby kominy wentylacyjne działały optymalnie, należy bezwzględnie zadbać o odpowiednie komponenty umożliwiające optymalne prosperowanie systemu kominowego. Należy zwrócić uwagę na prawidłowo dopasowany, przeznaczony są do instalacji systemów kominowych, mający na celu odprowadzanie spalin zestaw przyłączeniowy do szachtu kominowego. Gwarantuje on bezpieczeństwo i jest stosownie dopasowany do rodzaju kotła. Zestaw kominowy przyłączeniowy umożliwia prawidłowy przepływ gazów spalinowych do komina. Zestawy przyłączeniowe redukcyjne zawierają wszystkie niezbędne elementy, takie jak: kolano przyłączeniowe z adapterem do kotła, rurę, komplet uszczelek oraz rozetę.

Systemy kominowe - postaw na sprawdzoną firmę

Każdy systemy kominowy przeznaczony, czy to do kotłów na paliwa stałe, kotłów gazowych atmosferycznych, czy też kondensacyjnych, może okazać się dobrym rozwiązaniem dla Twojego domu. Najważniejszą kwestią jest ich jakość, ponieważ to ona w największym stopniu odpowiada za bezpieczeństwo Twoje i Twoich najbliższych.

Postaw na kominy od sprawdzonego sprzedawcy, który współpracuje z najlepszymi producentami oraz największymi hurtowniami w Polsce i Europie. Doświadczony sprzedawca w razie pytań, czy wątpliwości chętnie udzieli odpowiedzi i porad odnośnie najbardziej odpowiedniego rozwiązania dotyczącego systemów kominowych czy akcesoriów niezbędnych do montażu i uzupełnienia kompletnego systemu kominowego.

Platforma sprzedażowa mateomarket.pl o miejsce, w którym znajdziesz ogromną ilość produktów z różnych kategorii: domu i ogrodu, budowlanej, hydraulicznej, elektrycznej, oświetleniowej czy narzędziowej. Firma posiada wieloletnie doświadczenie, które umożliwiło jej poznanie rynku, oczekiwań klientów, a także podjęcie współpracy jedynie z najlepszymi producentami. Dzięki temu jest w stanie zagwarantować swoim Klientom zarówno najlepszą jakość produktów, jak i obsługę na najwyższym możliwym poziomie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na e-mieszkanie.pl e-mieszkanie.pl
Dodaj ogłoszenie